Menu
Nyheder 09. november kl. 12:03
Generalforsamling 2017
Nyheder
02. november kl. 11:19 Tveds Anfører har nu rundet de 100 kampe på førsteholdet
Nyheder
26. oktober kl. 13:25 Sidste kamp for serie 2 i 2017 bliver på Thurø
Nyheder
25. oktober kl. 08:38 Tveds damer tilbage i Fynserien efter endnu en sejr
Nyheder
20. oktober kl. 13:41 Tved ser kampen mod Allested som en finale
Live-score
Kommende kampe
Januar 2018
20.
lørdag
09.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Tved BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
09.07
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Thurø BK af 1920
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
20.
lørdag
09.24
Aarslev BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Tved BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
09.35
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Marienlyst (1)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
20.
lørdag
09.48
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
ERI
Forum Faaborg
20.
lørdag
10.03
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tved BK
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
20.
lørdag
10.12
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Horne f. Sp.
Forum Faaborg
20.
lørdag
10.31
O K S
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tved BK
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
20.
lørdag
10.36
Tåsinge f. B.
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Tved BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
10.52
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF (2)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
20.
lørdag
11.00
Rudkøbing BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Tved BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
11.13
Marienlyst (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tved BK
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
20.
lørdag
11.20
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
MG & BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
11.34
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (2)
Forum Faaborg
20.
lørdag
12.02
Marienlyst (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Tved BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
12.16
Marienlyst (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Tved BK
Forum Faaborg
20.
lørdag
12.30
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (1)
Forum Faaborg
27.
lørdag
10.12
TIF Faaborg
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Tved BK
Vindinge-Hallen
27.
lørdag
10.30
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
S.f.B.
Vindinge-Hallen
27.
lørdag
10.48
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Vindinge BK
Vindinge-Hallen
27.
lørdag
11.06
Fjordager IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Tved BK
Vindinge-Hallen
27.
lørdag
11.24
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Ryslinge BK
Vindinge-Hallen
27.
lørdag
11.42
Aarslev BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Tved BK
Vindinge-Hallen
Februar 2018
3.
lørdag
12.13
Tved BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
S.f.B.
Korinth Hallen (inde)
3.
lørdag
12.41
Tved BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
ERI
Korinth Hallen (inde)
3.
lørdag
13.02
Tarup/Paarup IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Tved BK
Korinth Hallen (inde)
3.
lørdag
13.23
Tved BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Rudkøbing BK
Korinth Hallen (inde)
3.
lørdag
13.44
Aarslev BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Tved BK
Korinth Hallen (inde)
24.
lørdag
09.00
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Thurø BK af 1920
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
09.24
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Aarslev BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
09.48
ERI
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Tved BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
10.12
Horne f. Sp.
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Tved BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
10.36
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Tåsinge f. B.
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
11.00
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Rudkøbing BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
12.13
S.f.B.
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Tved BK
Allested-Vejle Fritidscenter
24.
lørdag
12.41
ERI
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Tved BK
Allested-Vejle Fritidscenter
24.
lørdag
13.02
Tved BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Tarup/Paarup IF
Allested-Vejle Fritidscenter
24.
lørdag
13.19
Thurø BK af 1920
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Tved BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
13.23
Rudkøbing BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Tved BK
Allested-Vejle Fritidscenter
24.
lørdag
13.44
Tved BK
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Aarslev BK
Allested-Vejle Fritidscenter
24.
lørdag
13.47
Marienlyst (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Tved BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
14.15
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
14.43
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
O K S
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
14.56
MG & BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Tved BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
24.
lørdag
15.04
Dalum IF (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Tved BK
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
15.10
Dalum IF (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Tved BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
24.
lørdag
15.25
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Marienlyst (2)
Ryslinge-Hallen
24.
lørdag
15.38
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Marienlyst (1)
Bogense Hallerne (Hal 1)
24.
lørdag
15.52
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Marienlyst (2)
Bogense Hallerne (Hal 1)
24.
lørdag
16.06
Dalum IF (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Tved BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
25.
søndag
14.06
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
TIF Faaborg
Vindinge-Hallen
25.
søndag
14.24
S.f.B.
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Tved BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
14.42
Vindinge BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Tved BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.00
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Fjordager IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.18
Ryslinge BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Tved BK
Vindinge-Hallen
25.
søndag
15.36
Tved BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 3
Vindinge-Hallen
Aarslev BK
Vindinge-Hallen
Marts 2018
4.
søndag
09.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
09.24
Aarslev BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
09.48
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
ERI
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
10.12
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Horne f. Sp.
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
10.36
Tåsinge f. B.
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
11.00
Rudkøbing BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
13.19
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Thurø BK af 1920
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
13.26
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
MG & BK
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
13.40
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Dalum IF (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
13.47
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Marienlyst (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
14.08
Marienlyst (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Tved BK
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
14.15
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
14.22
Marienlyst (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Tved BK
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
14.36
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Dalum IF (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
14.43
O K S
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
15.04
Tved BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Dalum IF (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
15.25
Marienlyst (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
29.
torsdag
00.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Ringe Stadion
Tved BK
Ringe Stadion
30.
fredag
00.00
Oure Fodbold Akademi
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Oure Idrætsskole
Tved BK
Oure Idrætsskole
April 2018
7.
lørdag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Dalum IF
Tved Stadion
8.
søndag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tved Stadion
FC Broby (2)
Tved Stadion
14.
lørdag
00.00
Rudkøbing BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Rudkøbing Stadion
Tved BK
Rudkøbing Stadion
15.
søndag
00.00
Sanderum BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Tved BK
Vestfalen Stadion
18.
onsdag
18.45
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
FC Broby
Tved Stadion
21.
lørdag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tved Stadion
Gislev IF
Tved Stadion
22.
søndag
00.00
S.f.B.
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Tved BK
S.f.B. Hellegårdsvej
27.
fredag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Nyborg G & IF
Tved Stadion
29.
søndag
00.00
BBB (1)
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Bellinge stadion
Tved BK
Bellinge stadion
Maj 2018
5.
lørdag
00.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tved BK
Langeskov Stadion
6.
søndag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tved Stadion
S.f.B. (1)
Tved Stadion
12.
lørdag
00.00
Årslev BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Netplan Arena
Tved BK
Netplan Arena
13.
søndag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Tåsinge f. B.
Tved Stadion
19.
lørdag
00.00
Tårup IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena
Tved BK
Frørup Andelskasse Arena
22.
tirsdag
18.45
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tved Stadion
Øernes Fodsports Forening
Tved Stadion
26.
lørdag
00.00
SFF 2015 1
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Horne Idrætscenter
Tved BK
Horne Idrætscenter
27.
søndag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Munkebo BK
Tved Stadion
30.
onsdag
18.45
Kerteminde BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Kerteminde Stadion
Tved BK
Kerteminde Stadion
Juni 2018
2.
lørdag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Kirkeby IF
Tved Stadion
3.
søndag
00.00
Tåsinge f. B.
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
SEF Energi Arena
Tved BK
SEF Energi Arena
10.
søndag
00.00
Fraugde G & IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Fraugde Stadion
Tved BK
Fraugde Stadion
10.
søndag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tved Stadion
Flemløse/Hårby
Tved Stadion
16.
lørdag
00.00
Højby S & G
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Højby Skole
Tved BK
Højby Skole
17.
søndag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Allested U & IF
Tved Stadion
23.
lørdag
00.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Tved BK
Ulbølle Stadion
23.
lørdag
00.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tved Stadion
Thurø BK af 1920
Tved Stadion